Njivice: Báječná letní dovolená u moře

Njivice

Poloha letoviska umožňuje dobrou dostupnost k zajímavým turistickým cílům, jako jsou jeskyně Biserujka, archeologická lokalita Fulfinum – Mirine nebo klášter sv. Magdaleny v Poratu.

Njivice, Krk - Chorvatsko Restaurace na nábřeží - Njivice, Krk Restaurace na nábřeží - Njivice, Krk

Njivice jsou jedním z prvních letovisek, na která cestou po přejezdu mostu na ostrov Krk narazíte. Letovisko Njivice se nachází na západním pobřeží ostrova Krk. V centru města Njivice je malý přístav, kde kotví jachty a rybářské lodě. Poloha apartmánů v letovisku Njivice vybízí nejen ke koupání, ale také k procházkám a výletům do blízkého i vzdálenějšího okolí.

Pláže Njivice

Pláže Njivice, Krk - ChorvatskoV letovisku Njivice najdete pěkné oblázkové a písčitooblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Nechybí tu ani FKK pláž, tedy pláž pro nudisty (poblíž autokempu).

Pěkné pláže se táhnou na obě strany letoviska. Podél pobřeží najdete mnoho vynikajících restaurací a kavárniček.

 

Základní geografické údaje

Letovisko Njivice najdeme na severozápadním pobřeží ostrova Krk, asi 6 kilometrů od městečka Omišalj. Kromě malého centra u přístaviště je vesnička urbanisticky uspořádána. Ulice vedou rovnoběžně s pobřežím a jsou vzájemně propojeny. Takové řešení usnadňuje orientaci pro nově přijíždějící návštěvníky. Letovisko měří na délku asi 1,5 km a jeho šířka nepřesahuje 600 metrů. Trvale zde žije kolem 1200 obyvatel. V průběhu července a srpna se díky letním hostům počet obyvatel dočasně zvyšuje.

Historie a současnost Njivice

Njivice je bývalá rybářská osada s historií osídlení už v dobách Římanů. První písemná zmínka pochází z druhé poloviny 15. století, ze zápisů lokálního správce knížete Frankopana. Dnes je to malebné letovisko s přístavištěm pro sportovní lodě a plachetnice, pobřežní promenádou a plážemi pro letní rekreaci u moře. Novodobá turistika v Njivicích započala už ve 30. letech 20. století, kdy byl vystavěn hotel Luka, dnešní hotel Jadran. Postupně vznikaly další objekty pro cestovní ruch a navyšovaly se kapacity pro ubytování. Počtem stálých obyvatel nevelká osada se v letních měsících rozrůstá o přijíždějící hosty, aby svým zázemím poskytla ty nejlepší podmínky k relaxaci a odpočinku u Jaderského moře.

Dostupnost letoviska

Kolem letoviska Njivice prochází hlavní silnice, která vede směrem do vnitrozemí ostrova. Vzdálenost od Krčského mostu do letoviska je 10 kilometrů. Dobré spojení také může zajistit nedaleké mezinárodní letiště.

Doba vhodná k návštěvě Njivic

Dovolená Njivice, Krk - ChorvatskoLetovisko Njivice je na nápor turistů plně připraveno v měsících červenec a srpen. V případě, že upřednostníte klidnější dovolenou a přijmete i některé omezení služeb, můžete se sem vydat také mimo tyto dva letní měsíce. Odměnou vám pak může být více pohodová atmosféra a klidnější pobyt v letovisku i na ostrově Krk.

 

Fotografie Njivic​​

Njivice - pláže Njivice - pobřežní promenáda, ostrov Krk Njivice - pobřežní promenáda, ostrov Krk
Njivice - pobřežní promenáda, ostrov Krk Njivice, ostrov Krk Njivice - pláže

Aktuálně volné apartmány v letovisku Njivice


11242 Kč
11242 Kč
12088 Kč

apartmány František

apartmán A3 pro 2-4 osoby, přízemí

Termín 16. 09.–24. 09. 2023
Cena za apartmán, 4 osoby / 7 nocí

Apartmány František v letovisku Njivice na ostrově Krk. Pěkná oblázková pláž je od domu vzdálená 320 m. Klimatizace, WIFI, pračka, gril, dětská postýlka.


10327 Kč
10327 Kč
11104 Kč

apartmány František

apartmán A3 pro 2-4 osoby, přízemí

Termín 16. 09.–24. 09. 2023
Cena za apartmán, 2 osoby / 7 nocí

Apartmány František v letovisku Njivice na ostrově Krk. Pěkná oblázková pláž je od domu vzdálená 320 m. Klimatizace, WIFI, pračka, gril, dětská postýlka.