Pláž v zátoce Torkul

Pláž Torkul najdete ve stejnojmenné zátoce nedaleko obce Pinezići. Je to místo, které by mohlo poskytnout více klidu pro nerušený pobyt u moře.

Pláž v zátoce Torkul, ostrov Krk

Velmi pozvolný vstup do vody s jemným pískem na mořském dně by mohl vyhovovat většině malých dětí. Místy se vyskytují mořské rostliny a řasy.

Poblíž pláže se nachází malé přístaviště motorových a rybářských člunů. Na okraji zátoky stojí soukromý domek. Část pobřeží u přístaviště je upravena betonovým molem.

Pláž v zátoce Torkul, ostrov Krk Pláž v zátoce Torkul, ostrov Krk Pláž Torkul, ostrov Krk

Technická data: Vzdálenost od obce Pineziči je 650 metrů. Pláž je dlouhá 30 metrů. Její šířka je kolem 6 metrů. Povrch pláže tvoří štěrkopísek, drobné oblázky a kameny. Vstup do moře je velmi pozvolný. Dno je pokryto jemným pískem, kameny a místy vodními rostlinami.

V okolí pláže roste bujná vegetace stromů a keřů, takže je možné uchýlit se před horkými slunečními paprsky do stínu. V období od 1.6. do 31.10. je potřeba dbát zvýšené opatrnosti před vznikem požáru. Není dovoleno zde rozdělávat oheň.

Dostupnost místa: Příjezd je možný autem od obce Pinezići. K zátoce vede asi 600 metrů dlouhá kamenitá silnice. V blízkosti pláže je dostatek prostoru pro odstavení vozidla. Poplatek za parkování se neplatí.

Náročnost a doba potřebná k návštěvě: Místo není vybaveno žádným zázemím ani občerstvením. Je potřeba počítat s vlastními zásobami potravin a pitné vody. Přístup k místu je možný autem. Je tedy dostupné také osobám se sníženou pohyblivostí.  Doba pobytu v zátoce a na pláži není omezena, proto je zcela individuální.

Provozní doba: Místo je volně přístupné po celý rok.

Souřadnice místa (pro manuální zadání do přístroje GPS)

  • 14.4690520, 45.0454990
  • 14° 28.143′, 45° 2.73′
  • 14° 28′ 8.59″, 45° 2′ 43.8″

Poloha Pláž v zátoce Torkul ke stažení (soubor ve formátu gpx pro přístroje GPS Garmin)

Mohlo by se vám líbit...