Zátoka Melska

Když se vydáte od pláže Sv. Marak podél pobřeží směrem k jihu, narazíte u polní silnice na malou odstavnou plochu. Odsud je to jen pár kroků k oblázkové pláži v zátoce Melska.

Zátoka Melska, Krk

Místo není pravidelně udržováno a tak se zde mohou vyskytnout naplaveniny z moře. Je tady však více klidu a koupání v zátoce s pozvolným vstupem do moře tak může být docela příjemné.

Lodě v zátoce Melska, Krk Zátoka Melska, Krk Oblázková pláž v zátoce Melska, Krk Přístav v zátoce Melska, Krk

Technická data: Vzdálenost od pláže Sv. Marak činí 700 metrů. Pláž má přírodní charakter s nánosy naplavenin a vodních řas. Povrch pláže tvoří větší oblázky a zaoblené kameny. Dno zátoky při vstupu do moře je pokryto kameny a oblázky. Pobřeží mimo pláž je kamenité s drobnými skalkami a útesy. Vzdálenost od sinice k pláži v zátoce činí 80 metrů. Délka pláže je asi 50 metrů, šířka kolem 10 metrů.

Dostupnost místa: Autem lze dojet po šotolinové silnici až k zátoce. Parkování je možné na odstavné ploše u silnice. Okolní stromy poskytují pro auta částečný stín.

Náročnost a doba potřebná k návštěvě: Přístup k pláži není náročný a zvládnou jej i menší děti. Pobyt v zátoce není časově omezen.

Souřadnice místa (pro manuální zadání do přístroje GPS)

  • 14.6617530,45.1012000
  • 14° 39.705′, 45° 6.072′
  • 14° 39′ 42.31″, 45° 6′ 4.32″

Poloha Zátoka Melska ke stažení (soubor ve formátu gpx pro přístroje GPS Garmin)

Mohlo by se vám líbit...