Výlety Baška

Městečko Baška je velmi oblíbené a hojně navštěvované turistické centrum. Nalézá se v jižní části ostrova Krk, na konci hlubokého kaňonu, v těsné blízkosti moře. Návštěvníci zde oceňují nejen dobré podmínky pro letní pobyt a koupání v moři, ale také příležitosti k aktivnímu využití volného času. Mohou si vybírat z množství značených turistických tras nebo podnikat výlety k historickým památkám. Také je možné přihlásit se na organizované výlety lodí, zaplatit si lodní taxi nebo se nechat provést zkušeným průvodcem skrytými zátokami a méně navštěvovanými zákoutími ostrova.

Výlety z letoviska Baška

Důležité: Informace o výletech jsou z předešlé sezony. Proto se mohou propozice výletů a ceny změnit. V případě jakýchkoliv nejasností se vždy dotazujte organizátora výletu, nebo pověřeného průvodce. Dbejte osobní bezpečnosti a pokynů pro účast na výletu, se kterými by vás měl organizátor nebo průvodce seznámit.

Zapůjčení horských kol, výlety s průvodcem, doprava motorovým člunem

Organizátor:
Zen Adventures Baška
Kralja Tomislava 2, Baška
Telefon: +385 99 20 98 211
E-mail: zenbrigada@gmail.com
web: Zen Adventures Baška

Zapůjčení horských kol
Zapůjčení horského kola na 3 hodiny 50 HRK ( 6,50 EUR)
Zapůjčení horského kola na 6 hodin 80 HRK (10,50 EUR)
Zapůjčení horského kola na 1 den 8:00 – 20:00 h. 100 HRK (13,00 EUR)
Cena zahrnuje: Zapůjčení kola a přilby. Pro více osob a více dnů je možné dohodnout slevu. Horská kola jsou modelové řady 2013 a 2014, velikosti rámu 18, 19, 20 a 22 palců. K dispozici jsou plánky a turistické mapy pro orientaci v terénu.

Celodenní výlet na kole, s pěší turistikou, odpoledním obědem (ryba) a dopravou motorovým člunem

Koná se každé úterý a pátek. Sraz účastníků je v 7:20 hodin ráno, před Zen Adventures (Kralja Tomislava 2, Baška, nad restaurací Forza, tel. +385 99 20 98 211. V případě zrušení výletu organizátorem, například kvůli počasí, se výlet odkládá na další den nebo jsou vráceny peníze.
Krátký popis výletu: Odjezd na kole od Zen Adventura v Bašce ke kostelu sv.Ivana nad Baškou, dále k vesničce Jurandvor s prohlídkou komplexu opatství sv. Lucie (Baščanska deska). Potom přes vesničku Draga Baščanska do osady Batomalj s návštěvou poutního místa P. Marie Goričské. Po krátkém odpočinku na kole k pláži na okraji Bašky. Po dalším odpočinku a koupání v moři následuje pěší tůra přes kemp Bunculuka a kamenité pastviny do zátoky Mala Luka. Pohoštění a rybí oběd, přechod do přístaviště Vela Luka a na večer motorovým člunem zpět do Bašky.
Časová a fyzická náročnost: Odjezd 7:30 hod., návrat cca 19.30 hod. Výlet je vhodný pro fyzicky zdatnější osoby (středně vysoká obtížnost), tempo je přizpůsobeno nejméně zdatnému účastníkovi.  Celkem na kole 18 km, pěšky 8 km, motorovým člunem 7 km.
Cena celodenního výletu: 350 HRK / osobu
Cena zahrnuje: Zapůjčení kola a přilby, průvodce, vstupné do muzea Jurandvor, domácí rybí oběd (kolem 16 h.), dopravu motorovým člunem ze zátoky Vela Luka do Bašky.
Rezervace: Zapůjčení kol a výlety objednávejte alespoň 1 den předem, nejlépe večer po 18:00 hod.

Lodní taxi – doprava motorovými čluny

Stanoviště všech uvedených organizátorů lodní dopravy je na nábřeží letoviska Baška. K dopravě se používají rychlé motorové čluny. Mohou být nafukovací, nebo pevné. Kapacita člunů je od 4 do 12 osob. Jejich majitelé nabízejí dopravu na blízké i vzdálenější pláže, které jsou dosažitelné pouze lodí, nebo ze břehu obtížně dostupné. Cena se pohybuje od 50 HRK do 150 HRK za osobu a závisí na počtu účastníků a vzdálenosti. Nezapomeňte si vždy poznamenat čas, kdy vás majitel člunu vyzvedne pro zpáteční cestu, jeho telefonní číslo a nabitý mobilní telefon.

Taxi boat „Tigar“
Doprava rychlým motorovým člunem pro 12 osob.
Cílem mohou být pláže v blízkých zátokách, na ostrovech nebo u pevniny.
Zátoky: Vela Luka
Ostrovy: Prvić, Rab, Goli otok, Grgur
Pevnina: Senj
Telefon: +385 97 753 61 98
Web: Taxi baot Tigar

Taxi-rent boat „Lord“
Doprava dvěma motorovými čluny pro 6 a 8 osob.
Cílem jsou pláže v blízkých zátokách.
Zátoky: Vrženica, Vela Luka
Telefon: +385 91 542 51 42

Taxi boat „King“
Doprava dvěma motorovými čluny pro 6 a 8 osob.
Cílem jsou pláže v blízkých zátokách a na ostrově Prvić.
Zátoky: Vrženica, Vela Luka
Ostrov: Prvić
Telefon: +385 92 104 53 90

Poloponorka – projížďka lodí s proskleným dnem

U nábřeží v letovisku Baška kotví speciálně upravená loď pro pozorování prostředí pod vodní hladinou. Během celého dne podniká krátké vyjížďky podél pobřeží. Můžete tak při plavbě sledovat mořské dno a život pod mořskou hladinou.
Provozní doba: denně od 9:00 do 23:00 hodin
Cena za osobu: 80 HRK
Telefon: +385 91 30 93 022

Fishpicnic na lodi „Zdrava Marija“

Fishpicnic na lodi - Krk, ChorvatskoLoď „Zdrava Marija“ má své stanoviště u nábřeží v letovisku Baška. Odsud vyplouvá na celodenní výlety, které zahrnují plavbu, koupání z pláže (zatímco loď kotví v přístavišti) a pohoštění formou ryby (maso) s přílohou, nebo s pečivem, vínem a nealko nápoji pro děti.

Program výletu: Loď vyplouvá z přístaviště v Bašce na ostrov Rab (1,5 hod.), koupání z pláže, občerstvení a oběd. Plavba pokračuje na ostrov Goli otok (40 minut), koupání z pláže a návrat zpět do Bašky (asi 2 hodiny).
Trvání výletu: Výlet probíhá zpravidla od 10:00 do 18:00 hodin.
Cena výletu: Dospělá osoba 300 HRK, děti 5 – 15 let 150 HRK, děti do 5 let neplatí.
Objednání výletu: Nejméně den předem (nejlépe večer, po 18 hod.) na nábřeží u lodi. Při objednávce uveďte, zda jíte rybu, nebo si přejete k obědu připravit maso.
Telefon: +385 99 76 73 028
Web: Zdrava Marija – fishpicnic

Mohlo by se vám líbit...