Vinotéka Gospoja

Tradičním producentem vína v oblasti Vrbniku je rodina Toljanić.  Vinařství, které provozuje od roku 1995, nese název Gospoja. Současně je to značka domácího červeného vína pocházejícího z vlastní produkce této firmy.

Interiér vinařství Gospoja, Krk, Chorvatsko

Pro nabídku svých produktů návštěvníkům v této části ostrova jsou provozovány dvě konoby a vinotéka, která slouží zároveň k prezentaci a ochutnávkám vína. Ve vinotéce Gospoja tak můžete nejen zakoupit kvalitní víno, ale také jej ochutnat spolu s tradičním pršutem a domácím pečivem.

Nabídka vinotéky Gospoja

Kvalitní bílé a červené víno, mešní sladké víno, domácí pálenka Rakija. Vše z vlastní produkce vinařství rodiny Toljanić a vrbnických vinohradů.

Bílé víno

Žlahtina Toljanić – kvalitní víno pocházející z vinohradů u města Vrbnik. Osvěžující vůně a chuť spolu se zlatozelenou barvou jsou typickými atributy tohoto produktu. Je lehčího rázu s obsahem alkoholu 11 % – 12 %, podle ročníku. Žlahtina Toljanić je určena k přímé spotřebě, nejpozději do tří let od stočení.

Červené víno

Gospoja – domácí víno z původních odrůd na ostrově Krk. Obsah alkoholu se pohybuje kolem 12 %. Je středního rázu s jemnou chutí a pronikavou vůní lesních plodů. Vyrábí se v menším množství, převážně pro vlastní spotřebu a pohoštění hostů.

Mešní víno – vyrábí se kombinací postupů výroby dezertních vín a vína Žlahtina. Tak se získá polosuché, dezertní víno s nasládlou chutí a obsahem alkoholu 12 %. Může se podávat jako aperitiv, nebo ke sladkým dezertům.

Rakija (domácí pálenka) – získává se destilací vylisovaných vinných slupek. Obsah alkoholu se může pohybovat v rozmezí 35 %  – 45 %. Nabízí se čistá (Loza), nebo s přídavky různých bylin (Travarica), plodů fíku (Smokvica) nebo medu (Medica).

Dostupnost místa: Vinotéka Gospoja se nachází v ulici Vitezićeva, kterou procházíte od parkoviště ve Vrbniku přímo do jeho centra. Od parkoviště, které je placené, se vinotéka nachází asi 100 metrů.

Doba potřebná k návštěvě: Doba strávená ochutnávkou a nákupem vína je zcela individuální. Výhodou je blízkost parkoviště – je možné si zakoupená vína uložit do auta a pokračovat v návštěvě města Vrbnik.

Provozní doba: V průběhu letních měsíců je otevřeno od 9:00 do 22:00 hodin. Tato doba může být upravena podle počtu návštěvníků.

Vinotéka Gospoja, Krk

Souřadnice místa (pro manuální zadání do přístroje GPS)

  • 14.6743430, 45.0763430
  • 14° 40.461′, 45° 4.581′
  • 14° 40′ 27.63″, 45° 4′ 34.83″

Poloha Vinotéka Gospoja ke stažení (soubor ve formátu gpx pro přístroje GPS Garmin)

Webová stránka:  Vinařství Gospoja

Mohlo by se vám líbit...