Pláž Jert u Pinezići

Jedna z pěkně upravených pláží na západním pobřeží ostrova Krk, která se může navíc pochlubit „modrou vlajkou“. Takové označení pláže by mělo být zárukou její vybavenosti a udržování čistoty nejen moře, ale také pláže a její okolí.

Pláž Jert u Pineziči, Krk

Pobřeží je upraveno betonovými terasami a chodníky. Místa pro slunění jsou vysypána kamínky a oblázky. Přístup do moře je zpravidla pozvolný. V některých místech může být větší hloubka a kamenné podvodné skalky. Pokud není pláž přeplněna, může to být dobré místo pro šnorchlování.

V letních měsících je tato pláž na ostrově Krk hodně navštěvovaná. Poskytuje totiž zázemí v podobě dvou plážových barů, dětského hřiště a přítomností personálu dohlížejícího na pořádek a provoz pláže. Sprchy a WC jsou samozřejmostí, stejně jako prostorné parkoviště v blízkosti pláže.

Nedaleká zátoka s přírodními oblázky a velmi pozvolným vstupem do moře je vhodná pro koupání s menšími dětmi. Před horkými slunečními paprsky se můžete ukrýt ve stínu stromů.

Nedaleko pláže se nachází přístaviště menších člunů a motorových lodí, které patří k obci Pinezići. Tato místa mohou být vhodným cílem podvečerní procházky podél západního pobřeží ostrova Krk.

Hřiště u pláže Jert, Pineziči Pláž Jert u Pineziči, Krk Občerstvení u pláže Jert u Pineziči, Krk Mapa pláže Jert u Pineziči, Krk

Technická data: Délka pobřeží vyhrazeného ke koupání je 470 metrů. Z toho délka přírodní pláže v zátoce činí 27 metrů a délka oblázky uměle vysypané pláže 30 metrů. Zbytek délky pobřeží tvoří betonová mola s upravenými vstupy do moře a vyčnívajícími kameny. Na pláži platí zákaz vstupu a koupání se psy.

Dostupnost místa: Velmi dobře přístupné místo, kdy vozidlem přijedete na prostorné parkoviště. Odsud je to na pláž chodníkem pro pěší kolem 120 metrů. Vhodné pro rodiny s malými dětmi, osoby všeho věku, případně osoby se sníženou pohyblivostí.

Provozní doba: Pláž je se všemi službami provozována v měsících červenec a srpen. Mimo hlavní turistickou sezonu je volně přístupná. Po tuto dobu však provoz některých služeb může být omezen nebo ukončen.

Vstupné: Vstup na pláž se neplatí. Parkoviště mimo sezonu není zpoplatněno.

Souřadnice místa (pro manuální zadání do přístroje GPS)

  • 14.4751020, 45.0407190
  • 14° 28.506′, 45° 2.443′
  • 14° 28′ 30.37″, 45° 2′ 26.59″

Poloha Pláž Jert – Pineziči ke stažení (soubor ve formátu gpx pro přístroje GPS Garmin)

Mohlo by se vám líbit...