Vinný sklípek Čubranić

Jedinečná příležitost podívat se do původního vinného sklepa se nabízí návštěvníkům historického městečka Vrbnik. Přímo v centru starobylé zástavby najdeme dům rodiny Čubranić, jehož sklepení ukrývá stylově zařízený vinný sklípek.

Vinný sklípek Čubranić

Můžete se tak ocitnout v prostorách, které sloužily svému účelu už před více než 1000 lety. Díky starostlivé péči majitelů Ivana a jeho syna Vedrana Čubraniće jsou tyto prostory útulně zařízeny pro pohoštění, ochutnávky, degustace vína a domácích produktů.

Víno ve sklípku, KrkZajímavost: Majitel sklípku Ivan Čubranić účinkoval ve videoklipu chorvatské zpěvačky Tamary Brusić, který se natáčel na ostrově Krk, mimo jiné také u pozůstatků kostelíka sv. Marek.

Nabídka domácích produktů a vín

K vínu je možné ochutnat ovčí sýr, olivový olej, hrozny namáčené v Rakiji, které působí jako lék na žaludeční potíže, nebo tzv. opilé fíky či višňový likér.

Bílé víno Vrbnička Žlahtina – původní odrůda, která je pěstována pouze u Vrbniku na ostrově Krk. Je velmi oblíbená a ceněna. O kvalitě tohoto vína pana Čubraniće svědčí i fakt, že několik lahví bylo věnováno papeži Janu Pavlu II. při jeho návštěvě Chorvatska. Žlahtinu můžete zakoupit v lahvích o obsahu 0,75 litru v ceně kolem 40 HRK za láhev.

Stáčené víno Vrbnička Žlahtina – podle ročníku lze zakoupit v ceně od 20 HRK za litr.

Dezertní víno Prošek – sladké víno s přídavkem cukru, vyrábí se zahříváním a postupným kvašením, obsah alkoholu je 16 %, výborné jako aperitiv, případně ke sladkým pokrmům. Cena se pohybuje kolem 60 HRK za láhev o obsahu 0,75 litru.

Dostupnost místa: Autem na parkoviště v centru městečka Vrbnik. V historické zástavbě je potřeba dostat se k jedné ze zajímavostí, kterou je nejužší ulice na světě s názvem„Klančić“. Když jí projdete a zabočíte vlevo, tak asi po 15 metrech budete stát před vinným sklípkem Čubranić. Dům je označen číslem 34 a ulice se jmenuje Potočina. V historické zástavbě města není možné se pohybovat autem. Orientace je možná podle tabulek navádějících k turistickým zajímavostem.

Doba potřebná k návštěvě:  Pro návštěvu a degustaci domácích produktů u rodiny Čubranić si vyhraďte alespoň 30 minut. Pro menší skupinky, například dvě rodiny, vám může majitel po předchozí domluvě přichystat domácí pohoštění se sýrem, pršutem, domácím pečivem a dobrým vínem.

Vinný sklípek Čubranić, Krk Vinný sklípek Čubranić, Krk Vinohrad - Vinný sklípek Čubranić

Adresa a kontakt: Ivan i Vedran Čubranić, Potočina 34, 51 516 Vrbnik

Telefon: +385 51 857 216

Mobil: +385 99 579 20 65

E-mail: potocina34@gmail.com

Provozní doba: V průběhu letních měsíců je otevřeno od 10:00 do 24:00 hodin. V případě, že by sklípek byl zavřený, můžete se ozvat majiteli telefonem, nebo zaklepat na dveře domu č.34 v poschodí.

Souřadnice místa (pro manuální zadání do přístroje GPS)

  • 14.6756470, 45.0769540
  • 14° 40.539′, 45° 4.617′
  • 14° 40′ 32.33″, 45° 4′ 37.03″

Poloha Vinný sklípek Čubranić ke stažení (soubor ve formátu gpx pro přístroje GPS Garmin)

Mohlo by se vám líbit...