Písečná pláž sv. Marak

Stejně jako v celé Dalmácii, tak na ostrově Krk převládají kamenité nebo oblázkové pláže. Na východním pobřeží však najdeme několik zátok, jejichž dno a okraje pokrývají nánosy písku. Jednou z nich je zátoka sv. Marka.

Písečná pláž sv.Marek, Krk

Nachází se necelé dva kilometry od obce Risika. Díky velmi pozvolnému vstupu do moře je tato pláž vhodná především pro rodiny s malými dětmi. Občerstvení je zajištěno v menší hospůdce a plážovém baru. Na místě je dostupná síť WiFi. Na okraji pláže je vybudováno malé molo, u kterého kotví motorové čluny.

Na pláži nenajdete přírodní stín. Proto je dobré mít sebou vlastní slunečník nebo plážový stan. V blízkosti pláže se nachází mys Sv. Marka s pozůstatky středověkého kostelíka, ke kterému si můžete udělat krátkou vycházku.

Kostel sv.Marek, Krk Písečná pláž sv.Marek, ostrov Krk Písečná pláž svatý Marek, Krk Písečná pláž sv.Marek, Krk

Technická data: Povrch pláže tvoří žlutohnědý písek, drobné oblázky a kameny. Dno při vstupu do moře je pokryto pískem, menšími kameny a místy vodními rostlinami. Pobřeží mimo pláž tvoří kameny a drobné útesy. Délka pláže je 115 metrů, šířka asi 15 metrů. Vzdálenost od parkoviště je 50 až 100 metrů.

Dostupnost místa: Velmi dobrá. Po asfaltové silnici od obce Risika až k parkovišti u pláže.

Provozní doba: Parkoviště je zpoplatněno v době od 8:00 do 18:00 hod. Malá restaurace a plážový bar je otevřen zpravidla od 10:00 h. do pozdních večerních hodin. Na pláž není přístup časově omezen.

Poplatky za parkování: Jsou stanoveny za celý den (8:00 – 18:00 hod.), od 16:00 hod. jsou sníženy na 50 %.

  • Osobní auto                              15 HRK
  • Obytné auto, mikrobus           15 HRK
  • Obytný přívěs                          30 HRK
  • Motocykl                                     6 HRK
  • Nákladní přívěsný vozík           5 HRK

Jiná omezení: Na pláži a v jejím okolí platí zákaz táboření, rozdělávání ohně a pobytu se psy (pláž pro psy se nachází asi o dva kilometry dále).

Souřadnice místa (pro manuální zadání do přístroje GPS)

  • 14.6639240, 45.1053160
  • 14° 39.835′, 45° 6.319′
  • 14° 39′ 50.13″, 45° 6′ 19.14″

Poloha Písečná pláž Sv. Marak ke stažení (soubor ve formátu gpx pro přístroje GPS Garmin)

Mohlo by se vám líbit...