Oblázková pláž Potovošće

Pobřeží ostrova Krk je velmi členité. Ukrývá mnoho zátok, ve kterých můžeme objevit oblázkové nebo písečné pláže. K některým je přístup možný pouze od moře. Na jiné lze pohodlně přijet autem.

Oblázková pláž Potovošće, Krk

Zátoku a pláže Potovošće najdeme asi 3 kilometry jihovýchodně od městečka Vrbnik. Je přirozeným vyústěním koryta malé řeky, která zde v období dešťů vytéká do moře. Oblázková pláž v zátoce je často těmito říčními proudy poničena.

Oblázková pláž Potovošće, Krk

V průběhu letních měsíců je na pláži otevřen malý bar. Pro parkování vozidel slouží rozlehlá zatravněná plocha v těsné blízkosti pláže. Zátoka Potovošće je také východiskem k jednodenním tůrám podél východního pobřeží ostrova Krk.

Technická data: Pláž je dlouhá 110 metrů, její šířka je kolem 15 metrů. Povrch sestává z oblázků a větších zaoblených kamenů. Při vstupu do moře, který je pozvolný, jsou drobné oblázky a kameny. Vzdálenost od parkoviště činí 40 až 100 metrů. Parkoviště je částečně stíněno vzrostlými stromy. Jeho plocha činí kolem 1000 m2.

Dostupnost místa: Od letoviska Vrbnik po asfaltové silnici až k parkovišti u pláže. Místo je proto dobře dostupné osobám se sníženou pohyblivostí a rodinám s menšími dětmi.

Náročnost a doba potřebná k návštěvě: Pláž není stíněná, je potřeba vzít si vlastní ochranné prostředky proti slunci. Výběr nápojů u plážového baru může být omezen, proto mějte sebou dostatek pitné vody. Doba pobytu na pláži je individuální.

Provozní doba: Plážový bar je otevřen v průběhu letních měsíců po celý den. Parkování a vstup na pláž nejsou omezeny.

Vstupné: Během letní sezony může být vybíráno parkovné. Jiné poplatky nejsou stanoveny.

Souřadnice místa (pro manuální zadání do přístroje GPS)

  • 14.7016110, 45.0644970
  • 14° 42.097′, 45° 3.87′
  • 14° 42′ 5.8″, 45° 3′ 52.19″

Poloha Oblázková pláž Potovošće ke stažení (soubor ve formátu gpx pro přístroje GPS Garmin)

Oblázková pláž Potovošće, Krk Oblázková pláž Potovošće, Krk Pláž Potovošće, Choratsko Krk Pláž Potovošće, Krk

Mohlo by se vám líbit...